להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


תהליך ההצטרפות כולל אישור כתובת דואר. חשוב לפעול לפי ההנחיות בהודעת הדואר שמקבלים

כתבות וראיונות

Back
לפניכם פרסומים שונים הקשורים לעמותה
 

סיור אמנים 2016

20/09/2016

ביום רביעי ערכנו סיור מאד מוצלח שכולו "אומנות". בין השאר, ביקרנו בפארק זבונסקי (שוני) במוזיאון אחיעם שושני לפיסול. בעזרת הדרכתו המעולה של משה לופן, מנהל המוזיאון הכרנו את פסליו של שושני המביעים בסגנונם זיקה עברית ארצישראלית שורשית. עמדנו על האופן שבו האמן מוציא מתוך האבן את הטמון בה ורותם אותה לרצונו.
בקרנו בתערוכה /ארבע עונות ורוח ים תיכונית בהדרכתו של האמן היוצר לזר מנולה. בציוריו מנסה האמן להעביר לצופה את תחושותיו ורגשותיו בעת הציור.שיחוש המתבונן ברחש העלים בצלו הנעים של ...העץ ובריח השמן המופק...
ביקרנו בסדנא של הפסל והמוזיקאי נובויה ימגוצי בעין הכרמל. קיבלנו ממנו הסבר על עבודותיו. הכרנו את כלי המוזיקה המיוחדים שהוא בונה והאזנו לנגינתו המופלאה בהם.
כפי שסיכמה חברתנו ביליה "הסיור הסב לי הנאה רבה. בכל מקום היה מעניין. נהניתי במיוחד בביקור האחרון אצל בונה כלי ההקשה. העבודה שלו דיברה אלי במיוחד בגלל עצם היצירה המיוחדת כל כך ושמיעת הצלילים הנפלאים שבקעו ממגע ידיו. "
ממליצה לבקר במקומות אלה והחשוב ביותר להפגש עם אמנים יוצרים.
לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט
האמן היפני ימגוצי נויביה
העוגב במוזיאון המוסיקה של ניסכו בעין הוד
המשך לקרוא »

בית פתוח נוה עוז 2016

10/09/2016

שבת אחת בה שכונה הופכת למוזיאון ליום אחד-נווה עוז , פתח תקוה!
האירוע יתקיים במהלך כל השבת 24.9.2016 בין השעות 10.00-18.00. 

עמותת אמני פתח תקוה בשיתוף ועד השכונה ומינהל התרבות בעיריית פתח תקוה בניהולה של דרורית גור-אריה, מקיימים מסורת רבת שנים: בית פתוח של אמנים בשכונת נוה עוז.
שכונת נוה עוז מתאפיינת באמנות קיר מרהיבה ובאמנים הדרים בין כתליה.
מטרת האירוע לאפשר לאמן להציג את יצירותיו בביתו, בסביבת היצירה שלו, תוך קיום קשר ישיר עם קהל המבקרים. 
את האירוע יזמה, לפני 12 שנים, האמנית שרה רז, יו"ר עמותת אמני פתח תקוה, ציירת ופסלת תושבת נוה עוז. 
בכניסות לשכונה יחולקו מפת השכונה עם כתובות בתי האמנים המציגים ומה תחום אמנותם. ליד כל בית יוצב שלט המזמין את המבקרים. במספר מוקדים יהיו אמנים מוזיאליים, אמני תאורה, תכשיטנים, אמני קעקועים, ממציאי משחקי ילדים דידקטיים, יוצגו עבודות קרמיקה, עבודות סריגה, ואפילו יוצב דוכן שלגונים טבעיים מרעננים. כמו כן, העיר פתח תקוה מארחת השנה שני מיזמים חברתיים: עמותת כפר שמעון לילדים אוטיסטיים ועמותת "נשים רוקמות חלום"- עמותת נשים אתיופיות עם עבודתן הייחודית.
השנה הדגש הוא על אמנות ואומנות ייחודית שלא ניתן לראותה בשום מקום אחר אלא רק אצלנו כאן ואתנו!
המבקרים יחוו חוויה תרבותית מיוחדת- יצירות באווירה ביתית חמה ומקבלת!
ניתן לרכוש יצירות אמנות במחירים המיוחדים ליום זה.
ראש העיר איציק ברוורמן, בעצמו תושב השכונה "זהו יום חג ליצירה ולאמנות, שכונת נוה עוז התברכה בשפע של אמנים איכותיים ומקוריים ואני שמח כי הם הסכימו לפתוח את ביתם בפני הציבור ולהציג לכל את אומנותם. אני מאחל הצלחה לכולם ומודה לכל העושים במלאכה". 
איתי שונשיין ראש מינהל התרבות בעיריית פתח תקוה ותושב השכונה "בשבת זו שכונה שלמה הופכת למוזיאון. אני קורא לכולם להגיע ולגלות את הפן האמנותי של העיר פתח תקוה, ולהתרשם מהיצירות והמיצגים שיוצגו בבתים ובחצרות של תושבי שכונת נוה עוז".
כתבה במקומון פתח תקוה
המשך לקרוא »

תערוכת מרחבים

10/09/2016

 
מרחבים תערוכה קבוצתית  
תערוכת מרחבים באה להמחיש לצופה כיצד אמן בכישוריו ובראייתו את המציאות יוצר מרחבים. את שדרת האמנים יזמתי כדי לתחום את המבואה לגלריה. מבואה ארוכה שבצידה חיים שלמים -בתי מגורים ,עסקים ,המולה ושאון אורבני. מיד עם הכנסך לשדרה אתה חולק את המסע העולמי שחוו אמנים צלמים. זוויות צילום צבעוניות ,חיפוש אחר נושא מושך תשומת לב  בטבע:  גאות ושפל ,גאון המים ושאונם , אור שקיעות וזריחות ,דמויות המשתלבות בנופים עוצרי נשימה ,חיות שועטות ועופות מבריכים  .תשומת לב ליצירה מעשי ידי אדם : מבנים ,וסירות, אניות וגשרים , תאורה בלילה וגנים מעוצבים .  אנו נשאבים לעוצמה של היצירה וקשה לנו לחלוף על פניה מבלי להתעכב ולחוש את המרחב. כל העבודות הם לא סתם מרחבים בכל מרחב יש משהו לאחוז בו שייתן תחושת קיום.
בתוך הגלריה אנו עדים ליצירת מרחב ענק  ממרום מעופו של כדור פורח , וביצירה מיניאטורית   של רבקה גלובמן .נהנים לצפות במרחבי נוף ישראלי של נאוה בביוף, ובנוף אבסטרקטי של מלכה רוזנברג ודבי פולק .שדות הפרחים הצבעוניים של יגאל  שלומית ונילי, נושאים אותנו לדרום אדום של כלניות אחרי הגשם. ציפי מגוונת עם צבעים עזים בשדרת עצי דקל, וחנה פלוט במרחב ענק יציר כפיו של האדם המאפשר לו ניידות  ממקום למקום . ברכה פרי בנוף הררי  ואבי שוורץ מפליג מנמל מוצא ,למרחבים.
אמנים חושפים מרשם למרחבים פתוחים
יש מהם את אור השמש מוקירים
יש את מרחבי השדות הירוקים
וגם אלה שאת מעורבות האדם  מעריכים
ביצירת מלאכותית של אור מרחבים
ריבוי כחול מים בנהרות וימים
וצבעי טורקיז לכלל אגמים
סירות משייטות וצובעות את הנוף
מרחבים אל אופק רחוק ללא סוף
ייצוג של כל יבשת
בצילומים המפארים כל רשת
יצאנו לפגוש מרחבים
חזרנו מלאי סיפורים
תודה לכל האמנים.                                                שרה רז אוצרת התערוכה ספטמבר 2016
המשך לקרוא »
מספר עמודים: 10
 1  2 3 4   הבא   
אהבתם? שתפו
FacebookTwitter

התחברות לחברים

לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט
תמונה של נאוה בביוף
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט
© כל זכויות שמורות לעמותת אמני פתח תקווה
 
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט
נבנה על ידי רמי אטר
לייבסיטי - בניית אתרים