מגירות- תערוכה קבוצתית אמני פתח תקוה   23 בדצמבר -  16 בינואר  2014
כמעט בכל בית יש מגירות: אלה שבמטבח, במוסך, במרתף, . ישנן כאלה המסייעות ליצור סדר ויש שבהן אוספים של חלקים וחתיכות של פרויקטים שונים, שאריות שבסופו של דבר  הם  זבל במגירה. במקום להשאיר את המגירה לעלות על גדותיה עם חפצים  או להשליך אותן כשאין שימוש להן,שאל  האמן בצלאל זיו   את חבריו האמנים  מדוע  לא להצטרף לחוויית היצירה במגירה . ניתן לפסל בקרמיקה ניתן לצייר בתוכן .ניתן להטמיע צילום בין דפנותיה ואפשר גם ליצור עם  פריטים חסרי תועלת , ולראות איך הם משתלבים ליצירות אמנות.
כמה תוכן מציג כל אדם במגירות?. האמנים נתבקשו הפעם ליצור בהשראת המסתורין שבכל מגירה תוך שימוש בכישרונותיהם בתחום הפיסול, הציור, הצילום והשירה, כל אחד ומגירתו.
האמן בצלאל זיו שילב את העיסוק באמנות עם צו המיחזור, ומצא מגירות ישנות שהושלכו מהבתים  לרחוב בעת ניקיון הפסח .  העיר  פתח תקוה היתה מוצפת ארונות שידות ומגירות שחלקן נאספו. הנושא עניין רבים מהאמנים  וכמעט מיד החלו ליצור ולשלוח צילומי יצירותיהם .
המושג השגור על פינו ,דפים למגירה ,שירים למגירה  ,מצביע על יצירות שנגנזות או נשכחות במתכוון במטרה לגלות אותן בעתיד, בעיתוי הנכון ,ובהשלמה של האמן עם פרסומן. אותנו האמנים הפלסטיים  לוקחות המגירות ליצירה עכשווית ליצירה שתראה פרסום מידי. המגירה משמשת לנו כלי לבטא את הייחודיות של כל מגירה אישית. אמנים לא הסתפקו ביצירה אחת ויצרו מספר עבודות.
15 אמנים לוקחים חלק בתערוכה.
אסנת גפן מעמידה את יונת השלום בנופי הארץ נופים חקלאיים עשויים קרמיקה, לילך שיינפלד ממלאה את מגירות ליבה של אשת האפנה בלבוש והנעלה ואביזרי יופי . אצל בצלאל זיו יש מנעד רחב של יישום רחשי לב בתוך מגירותיו. אסתי דרורי חיות מביעה את מחשבותיה על צייד וחופש. רונית שפילר מציגה תיאטרון בתוך מגירות ושרה רז פותחת את מגירות לבה של אם. אמנים נוספים מציגים  יצירות שכדאי מאוד לראותן.
כמו בכל תערוכת נושא קבוצתית מפתיעים אמני פתח תקוה את הצופים וגם הפעם צפויה הנאה צרופה מהביקור בגלריית הציפור הכחולה הבית של אמני פתח תקוה.
פתיחת התערוכה ביום שלישי 23/12 בשעה 20.00 ברחוב רוטשילד 75.
מחכים לכם
שרה רז
יו"ר עמותת אמני פתח תקוה